DJECO Drewniany Motylek

DJ01695

Nowe

Dwustronny, drewniany motylek o wielu walorach edukacyjnych.

Więcej szczegółów

82,00 zł

Metody płatności
Metody płatności

Więcej informacji

Drewniany, dwustronny motylek do przeprowadzania z dzieciem ćwiczeń z kategoryzacji obiektów. Umiejętność prawidłowej kategoryzacji u dzieci jest ściśle powiązana z rozwojem mowy i z umiejętnościami uczenia się otaczającego ich świata. Za pomocą motylka dziecko może rozwiązaywać trzy zadania polegające na kategoryzacji:

1. Rozdzielanie figur według cechy koloru na przedniej stronie motylka. Na każdym ze skrzydeł zaznaczono obszary w jednym z 4 kolorów: czerwonym, zielonym, żółtym i niebieskim. Zadaniem dziecka jest poprzekładać okrągłe elementy umieszczone w labiryncie motylka w taki sposób, aby znajdowały się na odpowiadających im kolorem fragmentach skrzydeł.

2. Rozdzielanie figur według cechy kształtu na tylnej stronie motylka. Tym razem na skrzydłach motylka oznaczono nie kolory, a figury: kwadrat, koło, trójkąt i gwiazda. Zadaniem dziecka jest rozdzielenie elementów na odpowiednie fragmenty skrzydeł. Zadanie to jest utrudnione, ponieważ elementy występują w różnych kolorach.

3. Rozdzielanie figur według cechy koloru na tylnej stronie motylka. Najtrudniejsze z zadań. Dziecko ma posortować figury o różnych kształtach według koloru. Zadanie nie jest oznaczone na skrzydłach motylka, fragmenty można wybrać dowolnie lub wskazać je dziecku.

Wszystkie te cenne umiejętności dziecko nabywa podczas zabawy w przyjemny naturalny i niewymuszony sposób. Przyjemny, kolorowy wygląd przyciąga uwagę dziecka. Jeśli poszukujesz mądrego, rozwijającego i niebanalnego prezentu dla 2-latka, motylek Djeco sprawdzi się doskonale.

Wymiary pudełka: 25 x 25 x 5.5 cm

DJECO DJ01695 Labyfly